Genel

Derece Kazanmış Milli Sporcularımız Çok Özel Bir Davette Bir Araya Geldi

Ankara'nın Etlik Ülkü Ocaklarının Başkanı Kerim Yazıharman ve tanınmış iş insanı İbrahim Murat Gündüz, Macaristan’da gerçekleşen ve ülkemizin sporcularının başarı gösterdiği Dünya Karate Şampiyonası'ndaki milli sporcularımız ile bu sporcuların yetişmesinde büyük emekleri olan antrenörlerimizi onurlandırmak için nezaket dolu bir akşam yemeği tertip ettiler.

Madalya kazanan kıymetli sporcularımıza ve onların yetiştiricilerine minnettarlıklarını ifade etmek üzere, Karate Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nın lideri Ercüment Taşdemir‘le beraber etkin bir şekilde hareket eden Kerim Yazıharman ve Adana’dan gelen saygıdeğer iş insanı İbrahim Murat Gündüz, milli takımızın sporcularına ve gelecek başarılarına katkı sunmak adına şık bir davet düzenlediler. Bu etkinlikte 40’ı aşkın misafir ağırlanırken, ev sahipleri Yazıharman ve Gündüz, Türkiye Karate Federasyonu Başkan adayı Ercüment Taşdemir’e desteklerini sunarak ona başarı dileklerinde bulundular.

Akşamın ilerleyen saatlerinde, Yazıharman Gündüz ile birlikte Taşdemir ve Kocaeli Kağıt Spor Kulübü’nün başkanı İbrahim Erçin, ulusal takımızın parlak yıldızları Eray Şamdan, Tuğba Yakan, Fatma Naz Yakan, Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş ve Enes Özdemir ile bu sporcuların başarısında büyük pay sahibi olan Mesut Kolaylı ve İsmail Hakkı Bulut‘a takdirlerini altın armağanlarla ifade ettiler. Bu heyecan verici kutlama, ülke genelinde karşılanan büyük bir ilgiyle anıldı. Ayrıca, Kerim Yazıharman ve İbrahim Murat Gündüz, Ercüment Taşdemir tarafından Türkiye Karate ve Yardımlaşma Vakfı‘nın yönetimine katılmak üzere davet edildiler ve Nisan ayında Bulgaristan’da gerçekleşecek saygın bir uluslararası karate etkinliğine katılımları istendi.

Kerim Yazıharman ve İbrahim Murat Gündüz, milli karatecilerimizin uluslararası platformlarda ülkemizi gururla temsil edeceklerine olan inançlarını kuvvetle ifade ederken, gelecek dönemler için sporcularımıza başarı temennilerinde bulundular. Bu değerli gecenin, milli sporcualrımızın motivasyonunu arttırdığı ve karatenin yurt içindeki ilerlemesine önemli katkılar sağladığı belirtildi.

Kerim Yazıharman’ın bu anlamlı gecede milli duyguları ve milliyetçilik hislerini pekiştiren konuşmaları büyük takdir ve beğeni toplarken, Yazıharman, tüm milli takım üyelerine şükranlarını iletme fırsatı buldu.

  Bakan Çavuşoğlu'nun Katılımıyla Hem İftar Hem Genmlik Buluşması

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu