Fahrettin Koca İstifa mı etti ?

Fahrettin Koca İstifa mı etti ?

Fahrettin Koca istifa mı etti ? haberleri günün en çok konuşulan konularının başında geliyor. İddiayı Gazeteci Yazar İsmail Saymaz yazdı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak affını istediği konuşuluyor. Erdoğan’ın Dr. Fahrettin Koca’nın Sağlık Bakanlığı görevinden istifa etme talebini kabul ettiğini anlatan Saymaz, “Bir diğer senaryoya göre Erdoğan, Koca’dan affını istedi”

Bakan Koca İstifa Haberlerini Yalanlamadı

İsmail Saymaz, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı arayarak istifa haberlerini sorduğunu anlatan Saymaz, “Affınızı istemişsiniz, doğru mu?” sorusuna Koca, şu yanıtı verdi: “Hayatın her hali olabilir, biliyorsunuz. Önemli olan, millete ve devlete hizmet etmek. Her pozisyonda” “Bugün cumhurbaşkanıyla görüşmüşsünüz” şeklindeki sorumuz üzerine Koca, “Biz her zaman görüşüyoruz” diye yanıt verdi.

Fahrettin Koca’yı İstifaya Götüren Süreç…

Ankara’da siyaset ve sağlık çevrelerini sarsan gelişme geceyarısına doğru geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın istifa ettiği ya da Erdoğan tarafından affının istendiği iddia adildi.
AK Parti’nin Kızılcahamam’daki kampında söz alan Antalya Milletvekil Tuğba Vural Çokal, özel hastanede vefat eden bir yakınını anlatarak, Sağlık Bakanlığı’nın özel hastanelerde yeterli denetim yapmadığını öne sürmüştü. Bunun üzerine Bakan Fahrettin Koca’da “O Sağlık Müdürü sizin talebinizle atandı. Sorumluluğu bize atamazsınız. Özel hastanelerle ilgili teftiş başlattık. Onu da siz durdurdunuz” şeklinde yanıt vermişti. Bu arada araya girdiği belirtilen Erdoğan’ın ise  “Ölen, bizim bir ilçe başkanımız. Sağlığın özeli devleti olmaz. Hastane ayrımı olandan gerekli denetimlerin yapılması lazım. İhmal var mı, bakın” demişti.
Bazı milletvekilleri de sağlık sisteminde ciddi sorunlar olduğunu ifade etmişti.  Bu tartışma Bakan Fahrettin Koca’da kırgınlık yaratmış, istifa söylentileri dolaşmaya başlamıştı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu