Genel

Revirleri ve sağlık kollarıyla Köy Enstitüleri konuşulacak

Lüleburgaz Belediyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED), Köy Enstitüleri’nin kuruluş yıl dönümü kapsamında LYSA Cahit Irgat Salonu’nda 16 Nisan’da “Revirleri ve Sağlık Kollarıyla Köy Enstitüleri” başlıklı etkinlik gerçekleştirecek. Prof. Dr. Hilmi Uysal’ın “Sağlık Eğitimi ve Canlandırılacak Köy” başlıklı söyleşinin de gerçekleştirileceği etkinliğe katılım ücretsiz olacak.

Lüleburgaz Belediyesi ile YKKED, Köy Enstitüleri’nin kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında “Revirleri ve Sağlık Kollarıyla Köy Enstitüleri” başlıklı etkinlik gerçekleştirecek. Köy Enstitüleri ruhunu geleceğe taşımak amacıyla kentin önemli sanat yapısı Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde düzenlenecek etkinlik, Cahit Irgat Salonu’nda vatandaşla buluşacak.

Prof. Dr. Uysal’dan söyleşi

Etkinlik kapsamında Türkiye’nin yetiştirdiği önemli bilim insanı Prof. Dr. Hilmi Uysal da konuk konuşmacı olarak yer alacak. Prof. Dr. Uysal “Sağlık Eğitimi ve Canlandırılacak Köy” isimli bir söyleşi gerçekleştirecek. Açılış konuşmasının YKKED Lüleburgaz Şube Başkanı Hamiyet Gülaçar tarafından yapılacağı etkinliğin yönlendiricisi ise önceki dönem YKKED Lüleburgaz Şube Başkanı Günsel Solak olacak.

Mandolin topluluğu sahne alacak

Öte yandan etkinlik çerçevesinde YKKED Mandolin Topluluğu da mini konser gerçekleştirecek. Şef Ayşen İnan’ın yönetiminde sahne alacak topluluk, katılımcılara müzik ziyafeti sunacak. Tüm bunlarla birlikte 15 Nisan tarihinden itibaren Cahit Irgat Salonu girişinde fotoğraf sergisi düzenlenecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

  Köprü manzaralı seyir terası Dilovası'nın yaşam kalitesini artıracak

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu